Założenie kursu:

Nasz kurs „Start na Wodzie” został specjalnie zaprojektowany z myślą o osobach, które nigdy nie miały okazji sterować jachtem motorowym. Rozumiemy, że pomysł samodzielnego sterowania jachtem motorowym może wydawać się nieosiągalny dla osób bez doświadczenia, dlatego kurs jest dostosowany dla absolutnie początkujących 😊

Zapraszamy Cię na bezpłatny 3-godzinny kurs na najpopularniejszej łodzi spacerowej Stillo 30. Ta jednostka jest dla każdego dorosłego, uprawnienia nie są wymagane, wystarczy dowód osobisty.

 

*Kiedy?* sezon 2024, termin do uzgodnienia.

 

*Gdzie?* 11-500 Giżycko, Pierkunowska 36, Port Stranda.

 

Szkolenie przewidziane jest dla małych grup do 5 osób, dzięki czemu każdy uczestnik otrzyma indywidualne podejście. Nasz doświadczony zespół przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje, abyś mógł cieszyć się bezstresowymi wakacjami na wodzie. Niezależnie od tego, czy to Twój pierwszy raz na pokładzie, dostosujemy szkolenie do Twojego poziomu i potrzeb.

 

Po pierwsze teoria:

Szkolenie rozpoczniemy od części teoretycznej, gdzie omówimy podstawy dotyczące jachtów motorowych, zasady ruchu na wodzie, znaki nawigacyjne, mapy i potencjalne niebezpieczeństwa, a także ważne kwestie związane z pogodą i decyzją o pozostaniu w porcie.

 

Jak to działa?

Następnie zapoznamy Cię z wyposażeniem jachtu, pokażemy gdzie znajdują się środki ratunkowe i jak ich użyć oraz przejdziemy do obsługi jachtu. Pokażemy Ci ster i obsługę manetki, wyjaśnimy m.in.: co to jest zrywka, co znajduje się na panelu „sterówki”, jak działa GPS, echosonda, stery strumieniowe.

 

Praktyka czyni mistrza 

Ostatnią częścią będzie szkolenie praktyczne w porcie. Nasi sternicy pokażą Ci w jaki sposób bezpiecznie manewrować w porcie (pokażemy Ci na co zwrócić uwagę przy cumowaniu do pomostu lub cumowaniu na kotwicy). Będziesz miał okazję sprawdzić swoje możliwości podejścia/odejścia z kei. Nauczymy Cię przydatnych węzłów oraz pokażemy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Będzie to tez Twój czas na dodatkowe pytania, tak abyś czuł się komfortowo.

Pamiętaj, że rejs przede wszystkim ma być dla Ciebie przyjemnością, a w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy dla Ciebie. Czekamy na Ciebie w porcie, Ahoj!

To szkolenie oferujemy bezpłatnie wszystkim, którzy zdecydują się na rezerwację rejsu trwającego co najmniej 3 doby. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. Jeśli jednak zdecydujesz, że to nie dla Ciebie, albo ocenisz, że zdobyte umiejętności są niewystarczające, zostanie pobrana jedynie symboliczna opłata w wysokości 100 zł.

 

Chcielibyśmy podkreślić, że nasze szkolenie na jachcie Stillo 30 ma charakter wprowadzający, by dać Ci przedsmak tej formy aktywności i zwiększyć Twoją pewność siebie przy planowaniu wymarzonego rejsu. To nie jest kurs kwalifikacyjny, po którym otrzymasz patent sternika motorowodnego. Jeśli jednak interesuje Cię bardziej zaawansowane szkolenie, które umożliwi Ci zdobycie oficjalnych uprawnień sternika motorowodnego, zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z wieloma renomowanymi szkołami żeglarskimi na terenie całej Polski.

 

tel. +48 535 094 459,

e-mail: czartery@arcayacht.pl

Zobacz galerię